15% rabatu na wszystko na DZIEŃ MATKI!!!

Wydaj 100 pln i wybierz sobie prezent :)

Wydaj 300 pln a dostaniesz bluzkę GRATIS!!!

Jak dobrać ubrania ciążowe?

07-02-2019

 

W czasie ciąży ciało kobiety ulega zmianom, do których może być na początku ciężko się przystosować. Przyszłe mamy mogą mieć problem z tym, że z czasem brakuje ubrań w które się mieszczą. Jest to coś jak najbardziej naturalnego, ponieważ w powiększającym się brzuszku rozwija się dziecko. Nie należy się martwić ani złościć na brak odpowiednich strojów, a lepiej będzie zaopatrzyć swoją garderobę w stroje specjalnie przystosowane dla przyszłych mam. Zapewnią one wygodne i komfort podczas noszenia, a dodatkowo są dostosowane do najnowszych trendów. Pozwolą cieszyć się przyszłej mamie tym pięknym czasem, jakim jest ciąża.

 

Jakość a nie ilość

 

odzież ciążowa damska

Sukienki ciążowe Torelle

 

Ważne jest, żeby zakupić odzież dobrej jakości, taką która zapewni komfort podczas noszenia. Trzeba pamiętać, że ubrania ciążowe są specjalnie dostosowane do noszenia przez całą ciążę, więc lepiej zainwestować w rzeczy dobrej jakości  i takie, które będziemy z przyjemnością używać. Lepiej postawić na jakość a nie ilość. Jeśli będą uszyte z naturalnych materiałów zapewnią wygodne podczas noszenia i nie będą się szybko niszczyły. Trzeba pamiętać, żeby elementy ubioru nie krępowały ruchów i nigdzie nie uciskały, zwłaszcza w okolicach rosnącego brzuszka. Takie ubrania na pewno nie będą wygodne, a dodatkowo taki ucisk na brzuch może powodować zaburzenia krążenia, co nie jest to wskazane w czasie ciąży. Ubrania dla przyszłych mam zwykle są uszyte ze specjalnych, rozciągliwych materiałów, które dostosowują się do powiększającego się brzuszka przez cały czas trwania ciąży. 
Ważny jest też dobór odpowiedniego rozmiaru. Nie trzeba od razu popadać w przesadę i kupować ubrań w rozmiarze XL, jeśli nosiłyśmy do tej pory S. Ubrania ciążowe są zwykle tak dopasowane, że kupując rozmiar w którym dotychczas chodziłyśmy, mamy pewność, że będą one dopasowane, ponieważ mają one odpowiednio więcej materiału w okolicach brzuszka, co zapewnia wygodę podczas noszenia.
Warto przejrzeć ubrania które posiadałyśmy przed ciążą, ponieważ niektóre na pewno będą się nadawały do noszenia w jej czasie. Zdecydowanie nie będą to obcisłe dżinsy czy dopasowane spódnice, ale luźne bluzki czy tuniki na pewno będzie można spokojnie zakładać.

 

Ciążowe "must have"

 

ciążowy brzuszek sukienka

Bluzki ciążowe Torelle

 

Wybór i skompletowanie odzieży ciążowej może się wydawać trudnym zadaniem. Na początku może się okazać, że nie wiemy, co jest nam potrzebne. Najważniejsze jest, aby zastanowić się jakie ubrania najczęściej kupujemy i czujemy się w nich dobrze i dostosować wybór ubrań ciążowych do swoich potrzeb. Panie, które są aktywne zawodowo i planują dalej pracować w czasie ciąży na pewno będą potrzebowały strojów bardziej eleganckich i wyjściowych. Dobrze jest wtedy zakupić sukienkę lub spódnicę dostosowaną dla kobiet w ciąży, która pozwoli przyszłej mamie czuć się elegancko i komfortowo w pracy. Jeśli wiemy, że w okresie trwania naszej ciąży czeka nas jakieś większe wyjście warto także zaopatrzyć się w jakąś elegancką sukienkę, dzięki czemu nie będzie problemu gdy będziemy myślały o kreacji na wesele lub chrzciny. 

 

Odzież ciążowa torelle


Jednym z ważniejszych elementów garderoby o którym nie można zapominać jest biustonosz. Już od początku ciąży biust może się powiększać i biustonosze, które były noszone dotychczas mogą okazać się za małe i ciasne. Należy wtedy zaopatrzyć się w odpowiedni biustonosz o większym rozmiarze. Można od razu zakupić taki, który jest dostosowany do karmienia. 
Kolejnym ważnym elementem garderoby będą spodnie. Już od pierwszych miesięcy można odczuwać dyskomfort podczas noszenia swoich ulubionych obcisłych dżinsów. Trzeba je wtedy odłożyć na czas po ciąży, gdy wrócimy do swojej figury, a zakupić odpowiednio dostosowane spodnie przeznaczone dla kobiet w ciąży. Są one zaopatrzone w szeroką gumę w pasie, która dostosowuje się do powiększającego się brzuszka i nie powoduje nadmiernego ucisku. 
Wszystkie te najpotrzebniejsze stroje ciążowe można zakupić w sklepie Torelle. Torelle oferuje odzież wysokiej jakości wykonaną z naturalnych materiałów. Jest tu szeroki wybór ubrań  np. sukienki, spódnice, spodnie, bluzki specjalnie zaprojektowane dla kobiet w ciąży. Na pewno każda przyszła mama znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.