15% rabatu na wszystko na DZIEŃ MATKI!!!

Wydaj 100 pln i wybierz sobie prezent :)

Wydaj 300 pln a dostaniesz bluzkę GRATIS!!!

Kiedy jest dobry moment na zakup ubrań ciążowych?

21-12-2018

Choć na zakupy nigdy nie jest za późno, dynamika zmian zachodzących w organizmie zachęca do kobiety do rozpoczęcia przygotowań z wyraźnym wyprzedzeniem. Z pewnością lepiej być gotową na to, co nadejdzie szybciej, niż można by przypuszczać. W jaki sposób więc zmodyfikować na ciąże naszą garderobę?

Ubrania ciążowe - jakie przesłanki wskazują, że już czas na zmianę garderoby?

odzież ciążowa

Na samym początku nic nie skłania do przejrzenia zawartości dotychczas zgromadzonej kolekcji ubrań. Ten stan nie trwa jednak wiecznie. W ciąży zmiany zbliżone są do efektu kuli śnieżnej. Kiedy wszystko zacznie się na dobre rozkręcać, nie ma już odwrotu do poprzedniego stanu. Im bliżej szacowanego terminu porodu, tym więcej centymetrów przybywa kobietom w różnych partiach ciała.
Panie zastanawiające się nad tym, od kiedy ubrania ciążowe będą niezbędne w szafie, powinny przede wszystkim wziąć pod uwagę fakt, że nie da się tak naprawdę przewidzieć co do dnia tego terminu. Zanim brzuch „wystrzeli” może upłynąć nieco czasu. Nie u każdej kobiety tempo przyrostu masy ciała będzie zbliżone, zwłaszcza w początkowej fazie ciąży. Jednak w drugim, a zwłaszcza w trzecim trymestrze brzuch wysunie się na pierwszy plan, co będzie oznaczać, że większość dotychczas noszonych ubrań pójdzie w odstawkę.
Przyszłe mamy zastanawiające się nad tym, kiedy zacząć nosić luźniejsze stroje, mogą tak naprawdę już od samego początku wyjść z takiego założenia. Zmiana przyzwyczajeń w kwestii ubioru z początku może być niełatwa. Poza tym swoboda ruchu i brak uwierania to wysoce pożądany stan w przypadku kobiet będących w ciąży.

Kluczem jest dobór odpowiedniego rozmiaru

odzież ciążowa torelle

Choćby minimalny dyskomfort powinien być sygnałem, że już czas założyć na siebie coś, co będzie wygodne nie tylko z nazwy. Na początku ciąży można zastosować prostą sztuczkę w postaci sięgnięcia po większe rozmiary ze standardowej oferty producentów odzieży. Tym sposobem możemy odroczyć na później sięgnięcie po typowy ubiór przyszłych mam.
Nabywając pierwsze ubrania ciążowe sensu stricto, także trzeba zwracać uwagę na rozmiarówkę. Dziś producenci mają do zaoferowania naprawdę sporo w tym zakresie i ciężko o ubrania uniwersalne, gdyż przyszłe mamy mogą różnić się diametralnie budową ciała. Choć wysoce wskazane jest noszenie luźnej odzieży, nie ma co popadać w skrajności i stawiać na przesadnie przepastne kreacje.
Koszulki, spodnie, swetry, staniki, tuniki do karmienia, a nawet kurtki. Można by tak dalej wymieniać, bo skala zmian zachodzących w ciąży zmusza do zmiany tego wszystkiego na co najmniej kilka kolejnych miesięcy. W grę wchodzi także sięgnięcie po luźniejsze buty, gdyż opuchnięte stopy mogą nie zmieścić się do dotychczas noszonych parach.

Nie musisz wymieniać całej szafy!

Przede wszystkim ewolucja, a nie rewolucja powinna towarzyszyć nam podczas porządków w ubraniach. Z pewnością nie można podejść do tej kwestii zakładając, że wszystkie dotychczas posiadane ubrania nie nadają się już do niczego. Oczywiście musimy na jakiś czas zapomnieć o obcisłych kreacjach, ale to jeszcze nie powód, by je wyrzucać bez zastanowienia.
Odzież z różnych powodów za małą, czy niezapewniającą odpowiedniej swobody ruchu możemy zapakować i przenieść np. na strych. Kiedy wrócimy po porodzie do dawnej sylwetki, z powodzeniem możemy sięgnąć po wspomniany ubiór. Jednak pośród noszonych dotychczas elementów garderoby z pewnością znajdą się takie, które wciąż są odpowiednie na nasze potrzeby.
Długie swetry bez zapięcia, elastyczne legginsy, czy luźne tuniki. To także odpowiednie ubrania dla przyszłych mam. Nie ma więc co zawczasu wyrzucać ich z szafy. Za to dobrze byłoby wygospodarować odrobinę przestrzeni na poczet przyszłych zakupów. W końcu trzeba gdzieś poupychać ciuszki, które pozwolą nam wygodnie poruszać się zwłaszcza w ostatnich dniach ciąży.

Oferta ubrań ciążowych Torelle

Odzież ciążowa torelle

Przestronne, przewiewne, przyjazne w dotyku, to tylko niektóre z cech, które powinny wyróżniać odzież adresowaną dla przyszłych mam. Tych przymiotów z pewnością nie można odmówić ubraniom sygnowanym logiem Torelle. Producent z przeszło dwudziestoletnim doświadczeniem w branży wie, czego potrzebują kobiety w ciąży.
Oferta marki Torelle obejmuje szeroko pojętą odzież ciążową, w tym także nadającą się do karmienia niemowląt. Dla przyszłych mam opracowane zostały specjalne elementy garderoby, a wśród nich m.in.: bluzki, spódnice, rybaczki, sukienki i wiele innych. Wszystkie z wymienionych produktów wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów.
Stawiając na odzież ciążową Torelle, ma się pewność, że nie straci ona swoich walorów już po pierwszym praniu. Atrakcyjny design, zgodny z aktualnymi trendami pozwala przyszłym mamom wciąż czuć się piękną. A to wszystko za naprawdę rozsądne pieniądze. Poza tym warto mieć na uwadze to, że w większości przypadków ubrania marki Torelle z powodzeniem można także nosić po ciąży. Oznacza to więc korzyść nie tylko dla środowiska, ale i dla naszego portfela. 

Nie wiedząc, kiedy kupić ubrania w związku z zajściem w ciąże czasem najlepiej zdać się na kobiecą intuicję. Z pewnością nie zaszkodzi zrobić tego z wyprzedzeniem, by być przygotowaną na mające nadejść zmiany. W trosce o siebie i nienarodzone jeszcze potomstwo postawmy na odzież ciążową z prawdziwego zdarzenia zapewniającą najwyższy komfort użytkowania.